Nová publikace Slawomira Janase, PhD

Všechny novinky  >

Publikace je věnována kontrole a kalibraci pístových pipet s fixním a nastavitelným variabilním objemem. Oba postupy, které tvoří předmět článku, jsou prováděny gravimetrickou metodou. Odkaz na publikaci naleznete ZDE.

Slawomir Janas, PhD ve své publikaci popisuje mechanismus pístové pipety, vysvětluje rozdíly mezi pipetami s fixním a nastavitelným variabilním objemem a definuje gravimetrickou metodu.

K zaznamenávání hmotnosti vytlačené kapaliny se používá gravimetrická metoda, která vyžaduje přepočet výsledků vážení na objem. Pro tento účel je třeba zvolit jednu ze dvou metod. První způsob je založen na obecném vzorci pro výpočet objemu kapaliny, přičemž se berou v úvahu takové faktory, jako je účinek odpařování kapaliny v cyklu, hustota atmosférického vzduchu, hustota hmotnostního etalonu, hustota vody, koeficient tepelné roztažnosti pipety a teplota při testování. Druhý způsob je jednodušší, protože všechny tyto faktory jsou zohledněny v tzv. korekčním Z-faktoru. Přepočet hmotnosti kapaliny na objem zahrnuje použití příslušné hodnoty indexu, při kterém se test provádí (tato hodnota již bere v úvahu hustotu vody, atmosférický tlak a teplotu).

Všechny vzorce a hodnoty zde uvedené byly zahrnuty do publikace Slawomira Janase, PhD, nazvané „Kontrola a kalibrace pístových pipet s pevným a variabilním objemem pomocí gravimetrické metody“.

Témata uvedená v publikaci se týkají produktů RADWAG, jako např.:

Nová publikace Slawomira Janase, PhD

Nechte si zasílat novinky. Stačí když sem napíšete Váš email.

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.