Akreditovaná laboratoř

Akreditovaná kalibrační laboratoř RADWAG Šumperk

Firma RADWAG se více, než 25 let soustředí na vývoj a výrobu velmi širokého spektra elektronických vah. Z důvodu rozšíření nabídky služeb pro zákazníky se firma RADWAG rozhodla pro otevření kalibrační laboratoře. Kalibrační laboratoř RADWAG splňuje technické požadavky normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 (týkajících se kalibračních laboratoří, procesů kalibrace i zaměstnanců) a je akreditovaná Polským Centrem Akreditace (PCA), pod číslem AP 069 v rozsahu kalibrace elektronických vah a závaží (viz přiložený dokument níže). 

Personál kalibrační laboratoře RADWAG má příslušné certifikáty pro práci s přístroji měřícími hmotnost i v oblasti systému kvality laboratoře.

V zájmu zachování úplné nezávislosti na jiných organizačních útvarech ministerstva se kalibrační laboratoř nachází zcela mimo organizační strukturu firmy RADWAG a je podřízena přímo a pouze řediteli. Tato nezávislost je klíčem pro možnost provádění kalibrací nejen etalonů, ale i všech nově vyrobených vah firmy RADWAG, až do max. váživosti 3000 kg.

Polské Centrum Akreditace (PCA), které akredituje kalibrační laboratoř RADWAG, je signatářem EA MLA (Multiareální dohody Evropské organizace pro spolupráci v oblasti akreditace). Toto umožňuje kalibrační laboratoři RADWAG vydávat kalibrační certifikáty (opatřené znakem PCA), uznatelné ve všech členských státech EA (tedy i v ČR).

Firma RADWAG Váhy s.r.o. je od roku 2015 zavedena v systému Akreditované kalibrační laboratoře RADWAG a je autorizovaná k provádění kalibrací neautomatických vah v rozsahu akreditace laboratoře RADWAG.

Kalibrace je prováděna dle kalibrační procedury PW 01.

Standardní proces kalibrace elektronických vah s neautomatickou činností sestává ze stanovení:

-       chyby indikace v 5ti bodech měření (~Min, ~¼Max, ~½Max, ~¾Max, ~Max)
-       chyby excentrického zatížení v 1 bodu měření (~Max)
-       opakovatelnosti (směrodatné odchylky) v 1, nebo vice bodech měření (dle typu váhy)

V případě zájmu o kteroukoli zmíněnou službu, prosíme o zaslání poptávky s uvedením:

-       seznamu vah pro kalibraci, jejich Max. váživosti a zobrazovaného dílku “d”
-       rozsahu kalibrace, případně uvedení dalších bodů měření
-       místo provedení kalibrace
-       kontaktní osobu

Poptávku zašlete na e-mail: laborator@radwag.cz

 

Klikněte ZDE pro více informací ohledně certifikace Kalibrační Laboraotře RADWAG, akreditované přes PCA (Polish Centre for Accreditation).

Nechte si zasílat novinky. Stačí když sem napíšete Váš email.

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.