Gravitační dózování tekutin

Všechny novinky  >

Jednou ze základních funkcí v softwaru moderních terminálů pro vážení je dózování - kontrola plnění balení výrobkem. Indikátor používá digitální vstupy / výstupy pro ovládání otevírání ventilu, což umožňuje průtok kapaliny až do dosažení deklarované hodnoty čisté hmotnosti. Aby se dosáhlo lepší reprodukovatelnosti výsledků, aplikují se automatické korekce - průměrný výsledek několika procesů je porovnán s žádanou hodnotou a vypočtená odchylka je vyloučena předstihem/zpožděním uzavření ventilu v následujících cyklech. Problém vzniká, když se tlak kapaliny v systému mění v důsledku změny hladiny produktu v nádrži. V tomto případě nefungují vypočtené opravy a dávkování se stává nepřesným.
 
Inženýři firmy RADWAG se tuto problematiku vyřešili zavedením inovativního způsobu gravitačního dávkování kapalin. To spočívá v ovládání ne hmoty, ale toku. Nejdříve je nadózováno 90% deklarované čisté hmotnosti výrobku a na základě informace o času trvání tohoto procesu se vypočítá okamžitý průtok. Vážicí terminál, který zná tuto hodnotu, vypočítá dobu otevření ventilu potřebnou k dokončení procesu a dosažení deklarované hmotnosti. V důsledku toho změna tlaku tekutiny neovlivňuje přesnost získaných výsledků. Funkci najdete v softwaru moderních váhových terminálů PUE HY10.

Nechte si zasílat novinky. Stačí když sem napíšete Váš email.

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.